"Fajka i filiżanka - codzienne używki w dziejach”

"Fajka i filiżanka - codzienne używki w dziejach” to projekt realizowany przez studentów III roku Historii na specjalności Historia w przestrzeni medialnej. Skupia się on na tym dlaczego, kiedy i w jaki sposób ludzie w historii sięgali po „codzienne używki”, czyli kawę, herbatę, tytoń i cukier. Jego popularnonaukowa forma sprawia, że świetnie nadaje się dla każdej osoby, która chciałaby dowiedzieć się nieco więcej na temat tych czterech towarzyszy codziennego życia ludzi w historii.

W programie studenci przygotowali szeroką gamę atrakcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dla spragnionych wiedzy przewidziane są krótkie popularnonaukowe wykłady, prowadzone przez akademików pasjonujących się życiem codziennym w historii. Miłośnicy rywalizacji z pewnością poczują się na miejscu biorąc udział w quizie z nagrodami, a pasjonaci konstruktywnej rozmowy podczas debaty „Czy bardziej szkodzą, czy pomagają?”, na której przeplotą się punkty widzenia naukowców z różnych dziedzin. O oprawę wizualną zadba przygotowana w komiksowej formie historia używek, nawiązująca do historycznych przedstawień raczenia się nimi. To jednak nie wszystko; na każdego chętnego odwiedzającego czeka poczęstunek w postaci kawy i herbaty, przygotowanych zarówno w wersji „na ciepło”, jak i mrożonej.

Wydarzenie odbędzie się 19 czerwca 2024 r. w godz. 10.00-13.00 na Wydziale Historycznym UG zlokalizowanym na oliwskim kampusie, przy ul. Wita Stwosza 55.

Zapraszamy serdecznie!

Wydarzenie na Facebooku

Data publikacji: wtorek, 18. Czerwiec 2024 - 08:43; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 18. Czerwiec 2024 - 09:18; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska